Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Gümüş Kararır mı?
Gerçek gümüş zamanla parlaklık kaybına uğrar bu kimyasal bir kuraldır. Piyasada kararmaz gümüş başlığı ile satılan ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz çünkü  karşınızdaki kişiler size dürüst davranmıyordur. Bu soruna üretilebilen bir çözüm henüz keşfedilememiştir ancak parlaklık kaybının oluşmasındaki zaman ve geri dönüştürebilir oluşu önemlidir. Marka olarak ürettiğimiz ürünlerde parlaklık kaybını olabildiği kadar geciktirmeyi sağlayacak özel kaplamalar kullanmaktayız. Bu özelliği sayesinde tüm gümüş ürünlerimiz  hem çok geç parlaklık kaybına uğrar hemde yılda bir veya iki kere uygulayacağınız basit gümüş bakımları ile ömür boyu ışıl ışıl kullanabileceğiniz ürünler üretmekteyiz.
Alerji Veya Ciltte Renk Bırakma Olur mu ?

Has gümüş 1000 ayardır ve işlenebilmek için 925 ayara düşürülür birçok üretici bu işlemi yaparken maliyet azaltmak için kalitesiz madenler kullanır ve bu işlem hassas ciltlerde bazı sorunlara sebebiyet verir. Markamızın ürettiği tüm ürünlerde kaliteli malzemeler kullanılır ve en hassas ciltlerde dahi alerji yapmaz, ciltte iz bırakmaz.

Gümüş ve Altın Arasındaki Farklar nelerdir ?

Gümüş ve altın arasında belirgin 2 fark vardır. Gümüş zamanla parlaklık kaybına uğrayabilir ancak Parmas Design markası altında altığınız tüm ürünlerde bu farkı ortadan kaldırabilirsiniz yılda 2 kere yapacağınız 1 dakikanızı almayacak bakımlarla altın kalitesinde ilk günki ışıltıyla ömür boyu kullanabilirsiniz. Diğer fark ise fiyattır altın takılar çok yüksek fiyatlıdır ancak gümüş ürünlerde altın işçiliği kalitesini ulaşılabilir fiyatlarda satın alabilirsiniz.

Gümüş ve Bijüteri Arasındaki Farklar nelerdir ?

Gümüş ve bijüteri arasında birçok fark mevcuttur. Gümüş, altın gibi işlenebilir ve değerli madenlerdendir ince işçilik yapılabilir ancak bijüteri ürünler sert madenlerden üretilir ve ince işçilik yapılamaz kalitesiz görüntü verebilir. Bijüteri ürünler hassas ciltlerde alerji yapar ve deriye renk verir. Bijüteri ürünler kısa zamanlarda kullanılamaz hallere gelir ve ömrü çok kısadır gümüş ürünler ömürlüktür. Gümüş değerli bir madendir ve hediye alımlarında prestij sağlar.

İade Süreci Nasıl İşler ?

Borsada değeri olan ürünlerde (gümüş, altın, pırlanta, elmas, vb.) değişim ve iade hakkı yoktur ancak Parmas Design olarak müşteri memnuniyeti esaslı politikamız gereği kendi inisiyatifimiz ile teslimat sonrası 14 gün içerisindeki bildirimlerde iade hakkını siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. İade işleminin gerçekleşebilmesi için satın alınan ürünün eksiksiz ve kargoda zarar görmeyecek bir şekilde kargolanması, tarafımızca yapılacak ve kontrollerde ürünün kullanılmadığının tespit edilmesi gerekmektedir. Ürünlerimiz cilt ile temas eden ürünlerdir. Tüm müşterilerimizin haklarını korumak adına hijyeni öncelikli görüyor ve kullanıldığı tespit edilen ürünlerde iade kabul etmiyoruz. Bu şart ile size gelen ürünlerinde başkası tarafından kullanılmadığından emin olabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Aynı şekilde aldığınız ürün kişiye özel tasarım veya özel ölçü ile yapılan ürün ise iade talep edilemez. Teslim alınan iadeler incelenerek size sunulan bu şartlar sağlandıysa ücret iadeniz eksiksiz bir şekilde yapılır.

Ürünüm Kusurlu Çıktı Ne Yapmalıyım ?

Tüm ürünlerimiz tarih ve saati belirgin olan kamera kaydı ile özenle paketlenmektedir buna rağmen kargo süreçlerinde bir şekilde ürününüz zarar gördüyse bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Siparişiniz incelemeye alınacak ve en kısa zamanda bilgi verilerek sizi mağdur etmeyecek şekilde çözüme kavuşturacağız.